ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Uchwyty, sakwy, kufry, tankbag, torby do motocykla


Koszty utrzymania motocykla nie są zbyt niskie. Przegląd, wymiana oleju i innych jego części. Jednak jazda motocyklem ma swoje wady i zalety. Mimo wydatków związanych z tankowaniem i badaniami, które należy wykonywać również, posiadając samochód, motor gwarantuje szybkie i sprawne dotarcie do wybranego miejsca. Podróżowanie jednośladem to prawdziwa przyjemność, którą uatrakcyjniają różnorodne akcesoria specjalnie przeznaczone do tego typu pojazdów. Dzięki nim jazda jest nie tylko przyjemna, ale i bardziej komfortowa.

Długa podróż motocyklem nie wiążą się z rezygnacją z zabrania ze sobą istotnych rzeczy jak m.in. smartfon. Obecnie nikt niemal nie wyobraża sobie bez niego codziennego funkcjonowania. Służy do mniej ważnych celów rozrywkowych, jak i porozumiewania się z innymi, zapisywania cennych informacji, a kierowcy często wykorzystują go w zastępstwie nawigacji. Czy na motocyklu jest to również możliwe? Przy szybkiej jeździe motocyklem konieczne jest skupienie. Każda rzecz, która niepotrzebnie odwraca uwagę kierującego, może spowodować utratę kontroli nad kierownicą, a nawet doprowadzić do upadku lub zderzenia z nadjeżdżającym samochodem. Skutki takich zdarzeń mogą być tragiczne.

Produkujący akcesoria do motocykla prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach, które mają zapobiec groźnym sytuacjom. Jednoczesne kierowanie motocyklem i korzystanie z telefonu komórkowego jest bardzo niebezpieczne i trudne. W sytuacjach, kiedy połączenie jest pilne lub konieczne jest sprawdzenie dalszej trasy, rozważnym wyjściem jest postój w najbliższym, wyznaczonym do tego miejscu. Jednak istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Jest nim montaż uchwytu motocyklowego na telefon komórkowy.

Sklepy oferują szeroki wybór uchwytów motocyklowych. Dostępne i dość popularne są uchwyty z wodoodpornym etui. Doskonała ochrona telefonu przed działaniem czynników zewnętrznych zabezpieczy telefon przed niepożądanymi uszkodzeniami. Uchwyty pozwalają motocyklistom na swobodne korzystanie mapy z telefonu komórkowego, a nawet słuchanie muzyki. Decydując się na zakup nowego gadżetu, należy zapoznać się z jego szczegółową specyfikacją. Wymiary uchwytu motocyklowego powinny być zbliżone do rozmiarów smartfona. W sklepach znaleźć można etui dedykowane do danego modelu telefonu, które jest świetnie do niego dopasowane. Drugą istotną sprawą jest głowica uchwytu.

Obrotowa głowica pozwala na ustawienie telefonu w dowolny, najbardziej komfortowy dla motocyklisty sposób. Warto zwracać uwagę także na jakość użytych materiałów przy produkcji danego uchwytu motocyklowego. Powinien to być solidny i odporny na wstrząsy produkt, który doskonale zabezpieczy telefon przed zniszczeniem. Ponadto znakomicie, jeśli etui posiada wejście do ładowarki. Producenci oferują droższe i tańsze uchwyty motocyklowe. Można je nawet zakupić za cenę niższą niż 50 zł. Jednak decydując się na zakup, warto wydać trochę więcej. Powodów jest kilka. Tanie uchwyty zazwyczaj mają słabą konstrukcję i są wykonane z niskiej jakości materiałów. Uchwyt motocyklowy ma za zadanie zabezpieczyć telefon podczas jazdy. Nie dokonają tego, jeśli po kilku użyciach same się rozpadną, a ich naprawa będzie niemożliwa.