ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Ubrania na motocykl


Kiedy rzucimy komuś słowo motocyklista i każemy go opisać, to naszym oczom ukazuje się wąsaty mężczyzna z niechlujną brodą, w skórzanej, ciężkiej kurtce z ozdobnymi frędzlami, jeansowych spodniach z naszywkami i solidnych, czarnych butach. Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa to, jak on wytrzymuje w te gorące dni… Na szczęście czasy się zmieniły i na rynku odzieżowym dla motocyklistów dostępne są przewiewne materiały tekstylne, które w porównaniu do skórzanych rzeczy posiadają wiele kieszonek i wywietrzników, dzięki czemu jazda w pełnym słońcu może być przyjemnością, a nie udręką.

Nie zapominajmy również o właściwym obuwiu, które musi sięgać nad kostkę, aby przez przypadek nie poparzyć łydek gorącymi częściami układu wydechowego silnika. Niezbędne także są ochraniacze na łokci i kolan, coraz częściej stosuje się również osłony na kręgosłup i klatkę piersiową, muszą one zawierać znak CE, który oznacza zgodność wyrobu z normami narzuconymi przez UE na producentów.

Podczas wyboru odpowiedniej kurtki, sprawdźmy, czy jest przeciwdeszczowa, czy posiada wywietrzniki oraz, czy leży odpowiednio blisko naszego ciała. Wszystko to ma wpływ na komfort jazdy.

Na naszych rękach nie może również zabraknąć rękawic. W tym wypadku wybór jest dowolny, ponieważ nie trzeba kupować specjalnych na motocykl, mogą być to rękawice rowerowe lub takie na siłownie. Ważne jest, aby wewnętrzna strona dłoni była chroniona, ponieważ to ona jest najbardziej narażona na wszelkie otarcia, wynikające nawet ze zwykłego dodawania gazu lub hamowania. Odpowiednie rękawice ochronią również przed zmarznięciem dłoni. Niezbędnym elementem stroju motocyklisty jest również kask, którego wybór musi być dobrze rozważony.

Podczas długiej podróży warto mieć ze sobą rzeczy na zmianę, ponieważ nie wiemy, jaka pogoda może nas spotkać, a nikomu nie uśmiecha się jazda w upale lub deszczu. Warto zaopatrzyć się także w kamizelki odblaskowe i kominiarki.