ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Szyby do motocykla


Przygotowania do sezonu dla motocyklistów zazwyczaj oznaczają kolejne wydatki związane z wymianą uszkodzonych lub przestarzałych części. Każdy nowo zakupiony element ma na celu nie tylko uatrakcyjnić wygląd motoru, lecz także poprawić komfort jazdy. Długo niewymieniane części szybko się psują.

Niesystematyczna wymiana i lekceważenie ich stanu może prowadzić do poważnych wypadków drogowych. Co dokładnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo podróżowania motorem? Regularne przeglądy, odpowiednie siedzisko, termoaktywna odzież, nawigacja, solidny kask i szyba motocyklowa. Dokładnie, szyba motocyklowa pełni bardzo ważną funkcję i warto w nią zainwestować.


Zastosowanie
Szyby motocyklowe kupuje się w celu ochrony przed silnymi podmuchami wiatru, owadami, deszczem, śniegiem, odpryskującymi kamieniami i zanieczyszczeniami z drogi. Dzięki temu jazda w trudnych warunkach jest komfortowa. Wszystko, co mogłoby znaleźć się na twarzy kierowcy lub szybie kasku, tym samym pogarszając widoczność, zatrzymuje się na szybie. Przydaje się ona szczególnie przy dłuższych trasach, gdzie pogoda może zaskoczyć w każdej chwili. Motocykliści decydują się na montaż szyby również dlatego, aby motor prezentował się lepiej i wzbudzał podziw.

Trwały materiał
Przed zakupem szyby motocyklowej należy zapoznać się z najlepszymi producentami i opiniami na temat ich produktów. Na co szczególnie należy zwrócić uwagę? Solidna szyba wykonana jest materiału lexan. Ten poliwęglan wyróżnia się dużą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych i z pewnością sprawdza się lepiej niż powszechny i tańszy akryl. Mimo że szyby wykonane z lexanu są droższe, to mogą posłużyć przez długie lata.

Istotnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze szyby motocyklowej, są przede wszystkim jej wymiary. Wysoki motocyklista potrzebuje większej osłony, która ochroni znaczna część jego ciała, jednak nie może ograniczyć pole widzenia. Zbyt krótka nie spełni swojej funkcji ochronnej. Dlatego szyba powinna być odpowiednio dobrana do indywidualnych potrzeb i wymagań. Na rynku dostępne są szyby motocyklowe montowane na stałe i takie, które można zakładać i zdejmować. Druga z opcji jest doskonała dla osób odbywających częste przejażdżki po mieście, gdzie dodatkowa osłona nie jest koniecznością.

Rodzaje szyb
Szyby motocyklowe podzielić można na dedykowane do konkretnego modelu motoru, przez co są szybkie i łatwe w montażu oraz szyby uniwersalne, których założenie wymaga więcej czasu, a czasami nawet wizyty w warsztacie. Ważne jest, aby szyba była solidnie zamontowana, ponieważ poluzowana i niedokręcona stwarza niebezpieczeństwo dla motocyklisty i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Wyróżniamy także szyby motocyklowe sportowe, chopper i turystyczne.

Producenci oferują również szyby lekko i mocno przyciemniane. Jednak to czy osłona motocykla będzie bezbarwna, czy też nie zależy od potrzeb i upodobań motocyklisty. Wersje bezbarwne są głównie dla tych, którzy planują wielogodzinne podróże motocyklem, a szyba ma poprawić aerodynamikę oraz chronić przed deszczem i owadami. Natomiast wersja przyciemniana jest kierowana do motocyklistów dbających o stylowy wygląd swojej maszyny.