ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Podróż motocyklem - potrzebne przybory


Szykując się na kilkudniową podróż motocyklem, konieczne jest dokonanie przeglądu, wymiany zużytych elementów i zabranie ze sobą najważniejszych rzeczy. W tej kwestii pojawia się problem. Otóż motocykl to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących adrenalinę, swobodę i szybkość. Jednak w porównaniu do samochodu jednośladowiec nie może pomieścić wielkiego bagażu. Jednak i na to jest rozwiązanie. Długa podróż motocyklem wcale nie oznacza, że trzeba rezygnować z zapakowania niektórych ubrań, butów, jedzenia, czy innych przyborów. W tym celu należy zaopatrzyć się w dodatkowe wyposażenie. Sakwy, kufry, tankbag, który z nich jest najlepszy i czym się od siebie różnią? Sakwy Jedna z tańszych opcji bagażu dodatkowego.

Sakwy motocyklowe przypominają wyglądem torbę podręczną. Doskonale sprawdzają się podczas kilkudniowych wyjazdów. Wykonane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych lub skóry, znakomicie uzupełniając wizerunek motocyklisty. Mieszczą najważniejsze rzeczy, są łatwe w montażu i pasują do wszystkich jednośladów. Sakwy motocyklowe głównie przeznaczone są dla osób niewymagających dużej pojemności bagażowej. Przy kilkutygodniowej podróży sakwy mogą nie wystarczyć, należy wtedy zaopatrzyć się w pojemny kufer. Dostępne sakwy w większości nie są odporne na działanie czynników zewnętrznych, Jazda podczas deszczu, śniegu lub gradu spowoduje, że przechowywane rzeczy przemokną. Awaryjnym rozwiązaniem jest zapakowanie rzeczy w foliowe worki, a następnie w sakwę.

Na rynku coraz częściej pojawiają się sakwy wodoodporne z usztywnieniem. Ich cena jest jednak trochę wyższa, lecz gwarantują nieprzemakalność i stabilną jazdę. Tankbag Cieszący się ogromną popularnością tankbak to torba motocyklowa, która bardzo dobrze spełnia wymagania i potrzeby kierowców. Sklepy oferują duży wybór tankbagów o różnorodnych wymiarach i pojemnościach. Torba motocyklowa pakowana na bak często ma wiele kieszonek i przegródek, umożliwiających bezpieczny przewóz cennych przedmiotów. Ponadto tankabag mocuje się na solidnych magnesach, które zapewniają komfortową podróż, bez obaw, że bagaż wypadnie lub zsunie się podczas jazdy.

Stawiając na ten wariant dodatkowego wyposażenia motocykla, warto zakupić go w zestawie z wodoodpornym pokrowcem. Producenci również często załączają go do kompletu. Kufry Kufry motocyklowe dzielimy na plastikowe i aluminiowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednak obie wersje są bardzo popularne i chętnie wybierane przez motocyklistów. Kufry plastikowe są lekkie, niedrogie i łatwe w montażu. Wymagają odpowiedniego stelażu, utrzymującego bagaż na miejscu. Jego koszt często jest równy lub większy niż cena kufra. Podczas wypadku lub przewrócenia się motocykla plastikowe kufry narażone są na pęknięcia i poważne uszkodzenie. Kufry aluminiowe są bardziej solidne, wytrzymałe i pojemne.

Dodatkowo znakomicie zabezpieczają bagaż przed potencjalnymi złodziejami. Ostatnio w sprzedaży pojawiły się także kufry aluminiowe z blokadą antykradzieżową. Ich wadą jest dość wysoka cena i ciężar. Same kufry aluminiowe bez zapakowanego bagażu mogą ważyć ponad 5 kg. Mimo to i tak należą do najczęściej kupowanego wyposażenia dodatkowego motocykla. Są świetną inwestycją na długi lata.