ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Kaski na motocykl


Kask jest obowiązkowym elementem stroju każdego motocyklisty, za jego brak można słono zapłacić... zdrowiem, a nawet życiem. Dobrze dobrany kask chroni głowę przed wszelkimi urazami podczas wypadku oraz daje poczucie komfortu w czasie jazdy. Jak dokonać słusznego wyboru? Umieszczamy kilka cennych rad, które mogą okazać się pomocne:

  • Przede wszystkim ochrona naszej głowy powinna być wybierana, pod kątem tego, na czym będziemy jeździć, jest i może to zabawna kwestia, ale odgrywa bardzo dużą rolę, ponieważ nie każdy kask będzie odpowiedni do jazdy na wszelakim sprzęcie. Mało kto wie, że kaski możemy podzielić na cztery rodzaje: integralne, szczękowe, otwarte, crossowe. Najbardziej powszechnym rodzajem kasku wybieranym przez motocyklistów jest kask integralny, który można używać niemal do jazdy na każdej maszynie. Jest on stosunkowo lekki w porównaniu do reszty, posiada odpowiednie wygłuszenie i jest bardzo bezpieczny, dzięki swoim prostym kształtom.
  • Do uprawiania turystyki motocyklowej najlepiej wybrać kask szczękowy, który sprawdzi się zarówno w długich podróżach, jak i zwykłych przejażdżkach po mieście. Są trochę cięższe i w mniejszym stopniu wygłuszone, ale mają umieszczoną przyciemnianą szybkę, która chroni przed słońcem. Kask szczękowy to dwa w jednym, ponieważ jest jednocześnie kaskiem integralnym i otwartym (wyposażony jest w ruchomą szczękę).
  • Do jazdy na nie zbyt długich odcinkach sprawdzi się kask otwarty, pozbawiony dolnej szczęki. Jest to najlżejszy kask ze wszystkich pozostałych, niestety, kiedy nie posiada odpowiednio długiej szybki, przestaje chronić przed owadami i odpryskami.
  • Ważną kwestią jest również materiał, z którego wykonano kask. Zaleca się kupowanie kasków wykonanych z laminatów (karbon, włókno szklane itd.). Dają one gwarancje bezpieczeństwa naszej głowy, co niestety nie sprawdza się w kaskach z tworzywa termoplastycznego.
  • Kolor również ma znaczenie, wybierajmy kaski w intensywnych barwach, które będą widoczne z daleka. Jazda po ciemku jest spokojniejsza, kiedy wiemy, że jesteśmy widzialni dla innych uczestników ruchu.