ZADZWOŃ DO NAS: +wkrótce
NAPISZ DO NAS: kontakt@dlamotocykla.pl

Akcesoria i gadżety dla motocyklisty


Okres wakacyjny to nie mała gratka dla motocyklistów, mimo że sezon zaczynają już wczesną wiosną, to właśnie wakacje pozwalają na jazdę bez niespodziewanych zmian pogody. Często na swoim jednośladzie przebywają wiele, niezliczonych kilometrów, podczas których niezbędne mogą okazać się pewne akcesoria i gadżety.

Należy jednak pamiętać, że pojemność motocykla jest bardzo ograniczona, a im mniejszy ciężar jest przewożony, tym jazda jest przyjemniejsza i szybsza. Z myślą o prawdziwych fanach motocykli przygotowaliśmy specjalną listę przyborów, które są koniecznością podczas długich podróży, a zajmują niewiele miejsca.

Torby i plecaki motocyklowe Bagażnik motocykla mieści bardzo małą ilość rzeczy, dlatego warto mieć dodatkowo inne źródło przechowywania, np. plecak lub torbę. Najlepiej, gdyby była ona wykonana z lekkiego, przewiewnego materiału (bawełny lub lnu). Nie może ona być uciążliwa, dlatego warto wyregulować odpowiednio szelki i umieścić w niej tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Sklepy internetowe bogate są w torby w różne, modne wzory, które wpasują się w motocyklowy klimat. Dodatkowo solidne wykonanie torby zagwarantuje nam jej użytkowanie przez kilka sezonów.

Bidon W czasie jazdy na motocyklu warto zrobić sobie przerwę, aby podróż nie stawała się nużąca, co mogłoby doprowadzić do tragedii. Podczas postoju koniecznie należy napić się wody, która ugasi pragnienie. Niestety woda w butelkach okazuje się niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ nakrętka po odkręceniu staje się zbyt luźna, przez co woda może się rozlać. Mało tego, plastikowa butelka jest bardziej narażona na wszelkie fizyczne zmiany. Dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się bidon. Jego ciemny kolor chroni przed nagrzewaniem, a dodatkowo możemy w nim przewozić nie tylko wodę, ale inne ulubione napoję i z całą pewnością dłużej posłuży.

Gogle i okulary motocyklowe Niezawodne mogą okazać się podczas jazdy motocyklem solidne gogle lub okulary, chroniące przed upartymi owadami, niespodziewanymi odpryskami lub zbyt mocnym słońcem. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy się nie odciskają za mocno oraz, czy zabezpieczają oczy przed promieniami słonecznymi. Dostępne na rynku gogle sięgają niemałych kwot, lecz jest to najważniejsza część ubioru motocyklisty, dlatego warto zainwestować w ich zakup.


Dodatkowe akcesoria do motocykla.

Wielogodzinna jazda motocyklem może być męcząca i niekorzystnie wpływa na całe ciało. Przerwy i postoje w czasie takiej podróży są koniecznością. Podobnie jak sen i odpowiedni odpoczynek. Akcesoria oferowane przez sklepy motocyklowe również mają na celu poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Podgrzewane manetki Jesień, zima i wczesna wiosna to czas, kiedy temperatura na dworze szczególnie nie sprzyja jeździe na motocyklu. Zimny powiew wiatru wielu zniechęca do podróżowania.

Najwięksi twardziele w tym okresie stawiają na wiele warstw ubrań, porządne buty, kołnierz z windstoperem, bieliznę termoaktywną, rękawice i podgrzewane manetki. Dłonie podczas jazdy są najbardziej narażone na wychłodzenie. Zamarznięte i skostniałe palce utrudniają wykonanie najprostszych czynności, jak włączenie kierunkowskazu, co jest niezwykle niebezpieczne. Podgrzewane manetki są doskonałym rozwiązaniem. Ogrzewają ręce przez całą drogę, zapobiegając ich przemarznięciu. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na to, czy mają możliwość regulacji temperatury. Dodatkowo od niedawna w sprzedaży znajdują się podgrzewane rękawiczki, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dodatkowej ochrony dłoni przed utratą ciepła. Uchwyty na nawigacje Nieznana trasa może przedłużyć i skomplikować podróż.

Nawigacja to niemal niezbędnik każdego, zapalonego motocyklisty. Dzięki niej podróż przebiega szybciej i sprawniej. Jednak aby efektywnie wykorzystać jej działanie, trzeba zamontować ją w widocznym miejscu, co umożliwia specjalnie przeznaczony do tego uchwyt. Ponadto często producenci dołączają do niego etui zabezpieczające nawigacje przed dostaniem się wody. Wybierając uchwyty na nawigacje, warto wcześniej zapoznać się z opinią innych motocyklistów. To musi być solidny produkt, spełniający wszystkie potrzeby i wymagania. Nie należy wybierać silikonowych lub tanich, plastikowych uchwytów, które tylko narażają właścicieli jednośladów na koszty związane z uszkodzeniem nawigacji.

Pokrowiec - koniec sezonu dla większości oznacza chowanie motocykla do garażu. Przed tym należy dokładnie go wyczyścić z wszelkich zabrudzeń i zabezpieczyć przed kurzem oraz zarysowaniami. Pokrowce na motocykl nie tylko znakomicie chronią maszynę w czasie przechowywanie, lecz także podczas dłuższego postoju na zewnątrz. Silny wiatr, deszcz, czy grad mogą negatywnie wpłynąć na karoserię. Pokrowce dostępne na rynku przeznaczone są zarówno do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Ich koszt waha się pomiędzy 50 – 200 zł.

Alarm - zakup motocykla wiąże się z wydaniem niemałej kwoty pieniędzy. Jest to jeden z powodów, dlaczego posiadacze jednośladów aż tak dużą uwagę przykładają do jego pielęgnacji i konserwacji. Jednak czasami to nie wystarcza. Lśniący i pokaźny motocykl przyciąga wzrok wielu złodziei. Dla wprawionych przestępców kradzież niezabezpieczonego motocykla to żaden problem. Warto więc chronić siebie i swój dobytek przed tego typu sytuacjami. Cena alarmu motocyklowego jest niewielka, a urządzenie doskonale potrafi odstraszyć rabusia. Oprócz sprzętu, który hałaśliwym dźwiękiem informuje o próbie kradzieży, warto także zainwestować w linki lub łańcuchy uniemożliwiające zabranie pojazdu z miejsca. Obecnie na rynku znajdują się wysokiej jakości zabezpieczenia, które służą przez długie lata.